Úly s rámky 39 cm

Soubor nejrozšířenějších variant úlů vycházející z tzv. Adamcovy míry, tj. o rozměru 39 x 24 cm. V jednotlivých podsekcích najdete kompletní sortiment nástavků a ostatních komponentů pro tyto typy úlů v různých výškových variantách rámečků. Vyrábíme jak zateplené palubkové úly s izolací 2cm i 3 cm, tak i nezateplené celodřevěné nástavky z masívního dřeva, převážně z vejmutovky nebo smrku.

ČTVERCOVÝ ÚL 39x  je konstruován pro 11 rámků. Jedná se původně o Tachovský úl, ve kterém byl počet rámků rozšířen z 9 na 11 a půdorys nástavku tak tvoří čtverec. V tomto typu úlu je možné včelařit jak na teplou, tak na studenou stavbu. Nabízíme zeteplené i nezateplené nástavky s širokou škálou výšek rámků: 14 cm, 15 cm, 16 cm, 17 cm, 24 cm, 27,5 cm, 30 cm, 35 cm. 

TACHOVSKÝ ÚL je tvořen zatepleným nástavkem pro 9 rámků tzv. Adamcovy míry, tj. o rozměru 39 x 24 cm. Nabízíme kompletní sortiment nástavků a ostatních komponent pro tento typ úlu, stejně tak i pro snížené nástavky 39 x 17. V naší nabídce najdete i nezateplené celodřevěné nástavky splňující rozměrově standardy Tachovského úlu. Používají se stejné rámky jako u nejrozšířenějšího čtvercového úlu, ale vzhledem k počtu rámků má tento úl obdélníkový půdorys a umožňuje včelaření pouze na studenou stavbu.

TŘEBOŇSKÝ ÚL je čtvercový úl s rámkovými rozměry 39 x 27,5 cm. Veškeré komponenty pro tento typ úlu najdete v sekci ČTVERCOVÝ ÚL 39 x.

  • Zobrazit:
Řadit dle:
Filtrovat podle výrobců